Filmu veidošana ar viedtālruni

Starptautiskā īsfilmu festivāla 2 Annas ietvaros Nacionālā kino centra Radošā Eiropa MEDIA birojs un radošā aģentūra CREA Promotion aicina pieteikties uz semināru-darbnīcu par filmu veidošanu ar viedtālruni, kuru vadīs profesors Karls Bardošs no Ņujorkas universitātes. Seminārs angļu valodā notiks 15. un 16. februārī, Rīgas Mazajā teātrī.

“Filmu veidošana ar viedtālruni ir “Holivuda kabatā”. Mūsdienās jebkurš interesents, kam ir viedtālrunis, var īsā laika periodā apgūt filmu un televīzijas izteiksmes līdzekļus. Patiesībā mēs visi staigājam apkārt ar pilna tehniska nodrošinājuma kinostudiju – telefonā varam rakstīt scenārijus, ar to varam filmēt, montēt, kā arī nekavējoties savu saražoto filmu izplatīt. Viedtālrunis ir vērtīgs audiovizuālās komunikācijas instruments, kas maina pasauli, jo ir pieejams milzum daudz cilvēkiem,“ saka profesors Karls Bardošs.

Profesors Karls Bardošs ir uzkrājis nenovērtējamu pieredzi vairāk kā 30 gadus veidojot dažādas filmas un TV programmas Eiropā, Āzijā, Brazīlijā, Holivudā un Ņujorkā. Karls Bardošs ir starptautiski atpazīstams spēlfilmu, īsfilmu, TV sēriju un dokumentālo filmu režisors, producents, scenāriju autors un montāžas režisors. Profesors Bardošs vienmēr ir izmēģinājis ko jaunu gan filmu, gan TV jomā un pamatoti izpelnījies titulu “Father of Cellphone Cinema”.

Ņujorkas Universitātē profesors Karls Bardošs strādā jau 25 gadus, vadot 30 dažādus kursus. Kopš 2009. gada viņš tur pasniedz paša izstrādātu kursu “Filmu veidošanai ar viedtālruni”, bet kopš 2012. gada – “Mikro budžeta filmas”. Sīkāk par Karlu Bardošu lasiet šeit.

Rīgas semināra pirmajā dienā uzzināsim, kā nonāk līdz idejai par filmu veidošanu ar viedtālruni, iepazīsimies ar populārākajām filmēšanā izmantojamām aplikācijām un kameras atbalsta sistēmām. Savukārt otrajā dienā iepazīsim ražošanas procesa aplikācijas (aktieru un vietu izvēle, montāža, skaņa) un praktiski filmēsim.

Dalība seminārā-darbnīcā ir 50.00 EUR un vietu skaits ir ierobežots. Lūdzam interesentus vēlākais līdz plkst. 12:00 trešdien, 5. februārī, aizpildīt pieteikšanās anketu šeit. Par iespēju piedalīties seminārā dalībniekus informēsim piektdien, 7. februārī, nosūtot apstiprinājumu un sīkāku informāciju uz anketā norādīto epastu.

Semināra programma šeit.

Papildu informācijai un jautājumiem:

Olga Meļņikova

Crea Promotion

Tālr: 2752 3239

info@creapromo.com

Lelda Ozola

Radošā Eiropa MEDIA informācijas centrs

Tālr: 6735 8857, 2946 0646

lelda.ozola@nkc.gov.lv