Informācija presei par semināru

Nacionālais kino centrs, Radošā Eiropa MEDIA Desk Latvija un Dānijas Kultūras institūts aicina

uz radošo darbnīcu RIFF ietvaros par Eiropas filmu mārketingu un izplatīšanu

 

Kur: Rīgā, kinoteātra Splendid Palace kino tērzētavā FILM NOIR

Kad: Piektdien, 2015. gada 16. oktobrī no plkst .10:00 – 15:00

Dalības maksa: Nav

Darba valoda: Angļu 

Katru gadu Eiropā tiek saražots ap 1000 spēlfilmu, kas nereti sastopas ar grūtībām piesaistīt auditoriju gan pašu mājās, gan ārpus savas valsts robežām. Eiropas filmu mārketinga un izplatīšanas darbnīcas ietvaros diskutēsim par šo situāciju un mēģināsim rast risinājumus Latvijas kontekstā.

Darbnīcu atklās Nacionālā Kino centra vadītāja Dita Rietuma, par Eiropas filmu skatītāju rādītājiem Eiropas valstīs 2014. gadā stāstīs Radošā Eiropa MEDIA Desk vadītāja Latvijā Lelda Ozola, bet par to, kā Latvijas un Eiropas filmām sokas ar komercizplatīšanu Latvijā, spriedīs izplatīšanas kompānijas ACME vadītāja  Inese Apse.

Darbnīcā piedalīsies divi ārvalstu viesi. Sonja Topalovic no Serbijas stāstīs par Festival Box Office – interneta platformu, kas dod iespēju sistemātiski uzskaitīt skatītājus festivālos demonstrētajām filmām. Projekts testa versijā darbojas Serbijā, bet jau tuvākajā laikā tas uzsāks darbību citās Eiropas valstīs un sniegs pārskatu par filmu apmeklētāju reālo skaitu – gan regulāro seansu, gan festivālu ietvaros.

Savukārt Kristians Hēve (Christian Have) no Dānijas rosinās mūs būt radošiem auditorijas ‘ievilkšanai’ kinoteātros. Kristians Hēve 1983. gadā dibinājis kompāniju Have Communications (www.havekommunikation.dk), vienu no vadošajām komunikāciju aģentūrām Eiropā (līdz 2010. gadam bijis tās direktors, šobrīd radošais direktors).

Kristians Hēve savā kompānijā strādājis ar neskaitāmiem kultūras projektiem, tostarp veidojis mārketinga stratēģiju

  • Sjūzenas Bīras (Susanne Bier) spēlfilmai Labākā pasaule (Haevnen), kas ieguvusi Oskaru kā labākā ārzemju filma. Par šo filmu Sjūzena Bīra saņēmusi arī Eiropas Filmu Akadēmijas balvu kā labākā režisore;
  • Mikela Norgārda (Mikkel Nørgaard) spēlfilmai Klauns (Klovn), visu laiku skatītākajai dāņu spēlfilmai, ko noskatījās 1.3 miljoni no 5.4 miljoniem Dānijas iedzīvotāju;
  • Gabriela Aksela (Gabriel Axel) spēlfilmai Babetes mielasts (Babettes gæstebud), kas arī savulaik ieguvusi Oskaru kā labākā ārzemju filma;
  • Hansa Kristiana Andersena 200. gadadienas svinībām;
  • Eirovīzijas dziesmu konkursam Kopenhāgenā;
  • Maikla Džeksona koncertiem Skandināvijā un Baltijas valstīs;
  • Korporatīvās sociālās atbildības forumam Kopenhāgenā 2011. gadā, kuru atklāja Als Gors (Al Gore).

Kristians Hēve strādā arī vairākās augstākajās mācību iestādēs: ir asociētais profesors Kopenhāgenas Biznesa Skolā un Olborgas (Aalborg) Universitātē Dānijā, arī pasniedzējs Roskildes Universitātē, Kopenhāgenas Universitātē un Karaliskajā Dānijas Mūzikas Akadēmijā.

Kristians Hēve ir sarakstījis vairākas grāmatas, tai skaitā Sapņojot par slavu (Dreaming of Fame, 2010) par slavenību kulta ietekmi uz sabiedrību; Noķert nākotni (Seize the Future, 2011) par iemesliem, kāpēc gados vecākiem cilvēkiem vajadzētu izmantot sociālos tīklus; Esmu redzams, tātad eksistēju (Visibility Equals Existence 3.0, 2012), kas ir 2004. gada izdevuma atjaunota versija par komunikāciju kultūras jomā.

Ļoti gaidīsim jūsu apstiprinājumu dalībai radošajā darbnīcā, līdz š.g. 14. oktobrim piesakoties šeit. Ja ir jautājumi, zvaniet 6735 8857, rakstiet lelda.ozola@nfc.gov.lv