Spēlfilmu scenāriju rakstīšana

Nacionālās Kino balvas “Lielais Kristaps” ietvaros Nacionālais Kino centrs un “Radošā Eiropa Latvija MEDIA” birojs aicina pieteikties uz spēlfilmu scenāriju rakstīšanas semināru, kuru vadīs Dr. Linda Sīgere (Linda Seger) no ASV. Seminārs angļu valodā notiks   7. un 8. novembrī no 10:00 līdz 16:00, Rīgā.

Nacionālās kino balvas Lielais Kristaps programmā skatīsimies jau publikas vērtēšanai nodotas filmas, bet, domājot par Lielā Kristapa nākotni, divas dienas pievērsīsimies pašam filmu veidošanas sākuma procesam – Dr. Lindas Sīgeres vadībā iedziļināsimies scenāriju rakstīšanas niansēs.

Dr. Linda Sīgere no ASV ieradusies Eiropā, lai vadītu seminārus vairākās valstīs. Pirms ierašanās Rīgā Sīgere būs paguvusi viesoties Dānijas Nacionālajā kino skolā Kopenhāgenā, Tamperes universitātē Somijā, Cine Libre filmu festivālā Sofijā, Bulgārijā, kā arī daudzās citās valstīs.

Dr. Linda Sīgere ir viena no ievērojamākajām scenāriju konsultantēm pasaulē. Sīgere ir sarakstījusi 9 grāmatas par spēlfilmu scenāriju rakstīšanu, slavenākās no tām: Making a Good Script GreatCreating Unforgettable Characters, un Writing Subtext. Dr. Linda Sīgere ir konsultējusi vairāk kā 2000 scenāriju, palīdzot tapt 50 pilnmetrāžas spēlfilmām un vairāk kā 35 TV filmām, kas ieguvušas gan skatītāju novērtējumu, gan atzinību festivālos. Vairāk lasiet šeit.

Seminārā Rīgā Dr. Linda Sīgere runās par scenāriju autora radošo procesu, filmas stāstu un tā struktūru, tēlu motivāciju un darbību, filmas vadošās tēmas nozīmīgumu, dialogiem un zemtekstiem, kā arī tēlu rakstura attīstības līkni, ilustrējot stāstīto ar filmu fragmentiem.

Dalība seminārā ir bez maksas, tomēr vietu skaits ir ierobežots. Lūdzam interesentus vēlākais līdz plkst. 12:00 trešdien, 30. oktobrī, aizpildīt pieteikšanās anketu šeit. Par iespēju piedalīties seminārā dalībniekus informēsim piektdien, 1. novembrī, nosūtot apstiprinājumu un sīkāku informāciju uz anketā norādīto epastu.

Papildu informācijai un jautājumiem:

Lelda Ozola
Radošā Eiropa MEDIA informācijas centra vadītāja
Tālr: 67358857, 29460646
lelda.ozola@nkc.gov.lv